Listopad 2009

Dieta modelek

12. listopadu 2009 v 14:28 ► Diety
3 dny/3 kila


Mléčná dietka

12. listopadu 2009 v 14:27 ► Diety
1.den
7:00 h. - 1/4 l mléka
10:00 h. - 1/4 l mléka
13:00 h. - 1/4 l mléka
16:00 h. - 1/4 l mléka
19:00 h. - 1/4 l mléka


Spočítej si kalorie

12. listopadu 2009 v 14:26 ► O mě (váha, fotky ... )
Jistě tě zajímá, kolik kalorií spálíš při nějaké činnosti. Hlavně při sportu nebo jiné fyzické námaze, třeba po ranním běhu. Zjistit to je velmi jednoduché: Změř si, kolik tepů máš za 10 sekund (přilož si prst na některou z tepen a počítej, při tom pozorně sleduj hodinky). Od počtu tepů odečti 12 a vynásob 2 (muži 3). Číslo, které ti vyjde je počet kiloJoulů, které spálíš za jednu minutu.
Např.:Máš 20 tepů za 10 sekund.
20-12=8;
8x2=16

Spálíš tedy 16 KJ za jednu minutu. V případě, že sji tímto tempem sportovala 20 minut spálíš 16x20, tedy 320 KJ.

Dietka č.2

12. listopadu 2009 v 14:25 ► Diety
Objevila jsem takovou jednoduchou dietku. Je to na tři dny a zaručuje 3 - 5 kilo dolů. Ale víte, jak to chodí s jednostrannýma dietama..


Ráno
1 vejce naměkko
Odpoledne
175g čerstvého tvarohu + čaj
Večer
175g čerstvého tvarohu + čaj

Recepty č.2

12. listopadu 2009 v 14:24 ► Diety

Kaše z ovesných vloček sladká

1 l mléka, 150 g ovesných vloček, sůl, skořicový cukr,(džem), máslo

Vločky necháme asi 2 hod. namočené ve studeném mléce, osolíme a za stálého míchání vaříme do zahoustnutí. Kaši posypeme skořicovým cukrem nebo osladíme džemem), a omastíme.

Ovesné vločky pražené s cukrem

200 g ovesných vloček, 100 g pískového cukru, ovocný kompot

Ovesné vločky pražíme asi 3 minuty bez tuku na pánvičce, potom přidáme cukr a ještě asi 2 minuty pokračujeme v pražení. Podáváme je jako přesnídávku s kompotem.

Cviky na zadeček

12. listopadu 2009 v 14:23 ► Cvičení
Zadeček patří často mezi "kritické" partie ženského těla. Pokud s ním nejste spokojená, měla by jste ho pořádně procvičit a ukázat mu, kdo je tady pánem (tedy paní). K této lekci si vezmeme na pomoc nejznámnější cviky na zadek a dáme mu pořadně zabrat.

Leg-press

Patří mezi nejúčinnější cviky na zadek, kterým svůj zadeček patřičně usadíte!. Už z názvu je patrné, že tento cvik je určen pro nohy. Avšak stačí si zapamatovat, že když budete mít šlapky celou délkou na podložce, procvičíte zejména hýžďové svalstvo, a o to nám přece jde. Dávejte si ale pozor, ať to nepřeženete! Kdysi, když jsem tento cvik prováděl poprvé, jsem následky cítil skoro několik dní… Na tento cvik je zapotřebí se projít do fitness centra, takže velké většině z vás jsem asi nepomohl. Podíváme se tedy na další, použitelnější cviky na zadek.

Pro pevný zadek

12. listopadu 2009 v 14:22 ► Cvičení
Zadek a hýždě patří mezi problémové partie ženského těla. Pro krásně tvarované pozadí stačí, když budeš dvakrát týdně opakovat sérií tří cviků. Tato sestava namáhá hýžďové svaly ze tří různých úhlů, proto dochází k ideálnímu zpevňování.…


Pro pevné bříško

12. listopadu 2009 v 14:21 ► Cvičení
Břišní svaly jsou ploché široké svaly, které se nachází mezi dolním obvodem hrudníku a horním okrajem pánve. Podílí se na tvorbě břišní stěny, dýchání, kinetiky páteře a tvorbě břišního lisu. Pouhým cvičením se vám břicho nezeštíhlí, kdo chce mít vyrýsované břišní svaly, musí nejprve shodit tuk, který je zakrývá. Břišní svaly můžete mít díky cvičení pevné, ale pokud budete mít nadváhu, případně pneumatiku kolem břicha, budou pod tukem schované a nepůjdou vidět. Pokud máte tedy nějaké to kilo navíc, nezapomeňte zařadit nejméně 3x týdně po 40 minutách do vašeho programu aerobní aktivitu- běh, kolo, rotoped, stepper, orbitrek apod., tak, abyste spálili kalorie a samozřejmě se stravujte dietně.


Chcete krásně bříško?

12. listopadu 2009 v 14:20 ► Cvičení

Cvik: Posilování šikmých břišních svalů

Výchozí poloha:

Leh na zádech, jedna noha pokrčená v koleni, druhá opřená kotníkem o koleno nohy na zemi. Celá záda jsou na podložce, zpevněné břišní svaly a svaly pánevního dna. Lehce podsazená pánev. Paže složené pod hlavou podpírají krk, aby Vás nebolela krční páteř. Bradu nechte přirozeně zvednutou, mezi bradu a klíční kosti by se Vám měla vejít pěst.


Posilujte břicho!

12. listopadu 2009 v 14:19 ► Cvičení

1. cvik: Leh - sed

Přínos:
Příprava na posilování břišních svalů a srovnání postavení páteře. Posílení břišních svalů a svalů dolních končetin.

Výchozí poloha:
Sedněte si a roznožte nohy v pokrčení. Chodidla spojte k sobě a předpažte. Záda jsou rovná, hlava v prodloužení páteře.

Konečná poloha:
Stahem břišních a hýžďových svalů podsaďte pánev, zaoblete páteř do mírného náklonu, pokládejte bedra a hrudní část páteře na zem. Paže zůstávají v předpažení. Pohyb veďte s výdechem a s nádechem se opět vraťte do výchozí pozice.

Na co si dát pozor:
Pokud by Vás bolely nohy v kyčlích posuňte nohy vpřed. Snažte se ale, aby nebyly zcela napnuté.

Počet opakování:
Začátečníci: 5 pomalých opakování ve třech sériích - pohyb veďte rychlostí svého dechu. Mezi sériemi si odpočiňte a hlubokým dýcháním uvolněte.

Pokročilí: 10 pomalých opakování ve čtyřech sériích. Mezi sériemi si odpočiňte a hlubokým dýcháním uvolněte.

Posilování - zadek

12. listopadu 2009 v 14:19 ► Cvičení
Cvik na zadek 1
Lehneme si na levý bok a hlavu opřeme o levou ruku. Zvedneme ze země obě narovnané nohy.
Pravou nohu podržíme ve vzduchu a levou kmitáme nahoru a dolu.
Cvičíme dokud neucítíte pálení, poté nohy vystřídejte.


Posilování - břicho

12. listopadu 2009 v 14:17 ► Cvičení
Cvik 1 - Zkracovačky
Sedneme si na zem, nohy položíme na lavici tak, aby svíraly pravý úhel. Ruce složíme za hlavu nebo na hrudník. Pomalu a postupně se sbalujeme. Zvedáme hlavu, ramena a lopatky, ale bederní oblast páteře zůstává přilepena k podlaze. V této pozici vydržíme 1 až 3 vteřiny a vracíme se zpět do výchozí polohy.

V tomto cviku se snažte udělat vysoké počty opakování až do pořádného pálení, ale kvůli procítění pohybu udržujte striktní formu.


Posilování - celé tělo

12. listopadu 2009 v 14:16 ► Cvičení
Možná je vaše váha v normě, ale trápí vás pouze některá z partií těla. Povadlé paže, faldíky na bříšku, příliš buclaté tváře nebo nevzhledná celulitida na zadečku...

Všechno tohle jsou problémy, které dokáží znepříjemnit život častokrát více než pár kilo nadvá­hy. Nezoufejte! Přinášíme vám rychlou pomoc v podobě účinných cviků. Vyberte si ty, které jsou určené právě na vaši problémovou partii.


Superpevné bříško

12. listopadu 2009 v 14:15 ► Cvičení
Cvikem posilujeme šikmé břišní svalstvo a svaly nohou.


Posilování boky

12. listopadu 2009 v 14:13 ► Cvičení
Cvik na boky 1
Lehněte si na pravý bok, nohy nechte v jedné přímce s tělem. Pravou rukou se zapřete o zem.
Zvedněte boky několik centimetrů nad podložku. Zatněte břišní svaly a vysuňte pánev nahoru, jak nejvíc můžete. V této pozici vydržte několik sekund a poté se pomalu vraťte do výchozí pozice.

Cvik na boky 2
Postavte se, nohy rozkročte víc než na šířku ramen a ruce zapřete o boky a pomalu přeneste váhu na pravou nohu. Pravou patu tlačte k zemi a nohu pomalu narovnávejte, až se vrátíte do původní pozice.

Cviky na břicho

12. listopadu 2009 v 14:13 ► Cvičení
6a. Lehněte si na levý bok, levou nohu natáhněte, trochu pokrčte koleno. Pravé koleno ohněte, chodidlo na podlahu za levou nohu. Natáhněte levou ruku, loket mírně pokrčte. Pravou ruku ohněte za hlavu.
6b. Pravé rameno zvedejte k pravému koleni a znovu se položte. Cvik opakujte 20 krát a poté vyměňte strany.


7a. Lehněte si na záda, kolena pokrčte do pravého úhlu; pravou ruku položte na břicho, levou se dotýkejte vnitřní strany pravého stehna. Zvedněte ramena pár centimetrů od podlahy, natáčejte se směrem k pravému kolenu.
7b. Pomalu se pokládejte a cvik zopakujte na druhou stranu. Celý cvik na obě strany proveďte 20 krát.


8a. Sedněte si na okraj židle, kolena pokrčená, chodidla na podlaze; držte se oběma rukama po stranách židle. Stáhněte břicho, nepatrně zakloňte záda. Ruce pokrčte v loktech, překřižte přes sebe a natočte se horní části těla do strany do úhlu, ve kterém se stále cítíte pohodlně.
8b. Otočte se na druhou stranu. Tento cvik provádějte po dobu 2 minut.

Cviky na bříško

12. listopadu 2009 v 14:09 ► Cvičení
Ľahnite si na chrbát, upažte a pokrčte kolená do pravého uhlu. Nadýchnite sa a výdychom ukloňte nohy mierne do strany a zároveň k nim pritiahnite ľavú ruku. Vráťte späť do východzej polohy a preveďte na druhú stranu. Zopakujte aspoň 8x vpravo aj vľavo.


7denní dieta

12. listopadu 2009 v 14:06 ► Diety
7 Denní dieta je založena na specifických jídlech, které se jí v určitý den. Dieta zbavuje tělo škodlivých látek a vede tak k váhové ztrátě. Při této dietě můžete ztratit až 6 kilo během týdne.

Pondělí: můžete jíst všechny druhy zeleniny a ovoce, mimo banánů
Úterý: jíte pouze zeleninu a to jakékoliv množství
Středa: jíte jako v pondělí
Čtvrtek: 5 banánů a 5 sklenic mléka
Pátek: 4 červená rajčata a kapustu nebo zelí
Sobota: 1 velký vařený brambor s másel a zelná polévka
Neděle: syrová nebo vařená zelenina, rýže

Strava v této dietě je dostupná, ale má velmi přísné pravidla. 7 Denní strava není velmi vyvážená a může vést ke slabosti a únavě. Toto pravděpodobně bude mít také za následek úbytku váhy. Celkově, tato strava není doporučena.

Ovesná kaše

12. listopadu 2009 v 14:03 ► Diety
Ovesná kaše se běžně doporučuje jako vhodný start do nového dne, zejména pro sportovce, ale i pro děti. Ale pro mnoho lidí není její příprava zrovna nejjednodušší, nebo spíš si ji neumí připravit tak, aby byla opravdu dobrá. A nebo to přežene s jejím ochucováním a místo správné a chutné snídaně z toho vyjde přeslazené lepidlo. Ale toto se Vám už nestane, budete-li vycházet z našeho receptu.

Suroviny (pro jednu osobu):
1/2 šálku ovesných vloček
1 šálek nízkotučného mléka
1 šálek vody
2 lžíce rozinek
špetka skořice
med na oslazení

Postup:
Do hrnce na vaření nasypeme vločky, rozinky a nalijeme vodu a mléko. Na mírném plameni poté mícháme tak dlouho, dokud nám nevznikne hustá kaše. Na závěr přimícháme med dle chuti a posypeme skořicí a pak už jen naservírujeme do misky.

Tip:
Do ovesné kaše si můžete ještě přidat různé čerstvé ovoce. Obzvlášť jahody v letním období budou to pravé .
Upozornění:
Kaši opravdu dobře míchejte, protože hrozí, že se připálí .

Pro ploché bříško

12. listopadu 2009 v 14:02
Postavte se zády ke zdi, horní trup přitiskněte, chodidla na krok od stěny. Nechte chodidla na místa a ruce na stěně. Stáhněte břišní svaly. Pokrčte pravé koleno a zvedejte je do výše pasu, při zvedu ohýbejte ramena proti kolenu.