Cviky na zadek a nohy

12. listopadu 2009 v 13:59 |  ► Cvičení
Zmírňuje celulitidu, podporuje prokrvení
Toto cvičení pocítíte především na vnějších stranách zadečku a nohou.Kotníky si pevně svažte páskem používaným při józe nebo elastickým obvazem. Malými krůčky cupitejte dopředu a dozadu (metr dopředu a metr zpět) - co možná nejrychleji. Vydržte 1 minutu bez přestávky.Zpevňuje zadeček a nohy
Záda si pevně přitiskněte ke zdi,nohy mírně pokrčte, pažemi se opřete ze stran .Levou nohu natáhněte dopředu, pokrčte, znovu natáhněte, bez přerušení. Pohybuje se pouze lýtko, stehno zůstává v klidovém stavu. Na každé straně , noze , opakujte 15-krát.


Aktivuje hýžďové a vnější svaly nohou
Postavte se na ručník a mírně se rozkročte,nohy směřují dopředu. Pomalu pokrčujte kolena, lýtka zůstávají kolmo. Horní část těla zůstává rovně, nepředklání se, hýždě tlačte dozadu. Ručník nohama natahujte směrem od sebe, tak pevně jak to jen jde. Vydržte takto 10 dlouhých nádechů ,nepovolujte, poté uvolněte. Zopakujte 3-krát.


Posiluje hýždě a záda
Pažemi se chytněte o podpěra na křesle,koleno se lehce dotýká židle. Pravou nohu pokrčte a pokrčenou do pravého úhlu zvedněte směrem dozadu. Přitom narovnejte a zpevněte záda do mírného předklonu, zadeček odtlačujte od židle, nohu povolte. Opakujte 15-krát na obě strany.


Na hýždě a přední strany nohou

Postavte se před zeď. Levou nohou udělejte velký výpad (krok) dozadu, zadní nohu postavte na špičku a pomalu pokrčujte nohu v koleni. V této pozici vydržte 20 vteřin. Pomalu se zvedněte. Opakujte 10-krát


Zaměřeno na zadeček a stehna
Opřete zády o zeď, nohy dejte od sebe asi na vzdálenost boků,asi 30cm od zdi.Nohy mírně pokrčte . Mezi nohy si dejte polštář nebo sáček kávy (na obrázku není vyobrazeno). Rovná záda přitiskněte na zeď, obě nohy těsně přitlačte k sobě, pánev napněte a podsaďte do předu, tak ze se zadeček mírně odkloní ode zdi. Zopakujte 15-krát velmi pomalu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 matusana matusana | Web | 12. listopadu 2009 v 14:04 | Reagovat

ahojky peknyy blog :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama