Posilování - břicho

12. listopadu 2009 v 14:17 |  ► Cvičení
Cvik 1 - Zkracovačky
Sedneme si na zem, nohy položíme na lavici tak, aby svíraly pravý úhel. Ruce složíme za hlavu nebo na hrudník. Pomalu a postupně se sbalujeme. Zvedáme hlavu, ramena a lopatky, ale bederní oblast páteře zůstává přilepena k podlaze. V této pozici vydržíme 1 až 3 vteřiny a vracíme se zpět do výchozí polohy.

V tomto cviku se snažte udělat vysoké počty opakování až do pořádného pálení, ale kvůli procítění pohybu udržujte striktní formu.Cvik 2 - Zvedy nohou ve visu
Uchopte hrazdu rukama o něco dál než je šířka ramen. Na začátku ohněte kolena a boky asi do úhlu 90-ti stupňů. Tahem nohy zvedáme minimálně do vodorovné polohy se zemí. Pohyb musí vycházet z břišních svalů a ne z kyčlí. Z tohoto důvodu se snažíme co nejvíce zvedat hýždě od kolmice.
Nepohybujeme nohama v kolenou a nepropínáme je. Zpětný pohyb brzdíme, v dolní poloze ho nepřerušujeme. Pohyb končíme těsně před kolmicí. Hodláte-li procvičit šikmé břišní svaly, tak v jedné serii zvedejte kolena na jednu stranu a v druhé serii na druhou stranu.

Cvik 3 - Sklapovačky
Lehneme si na zem a ruce vzpažíme. Zvedáme současně ruce i nohy dokud se nedotknou.
Pohyb provádíme rychle a v dolní poloze pohyb nepřerušujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama